REGULAMIN ZACHOWANIA SIĘ UCZNIÓW PODCZAS PRZERW

ZACHOWANIA SIĘ UCZNIÓW PODCZAS PRZERW

1.      W czasie przerw uczniom nie wolno przebywać w klasie, bez opieki nauczyciela.

2.      Bez zezwolenia nauczyciela uczniom nie wolno wychodzić poza budynek szkoły.

3.      Na boisko szkolne można w czasie przerwy wychodzić jedynie w dni pogodne, przy temperaturze na
        zewnątrz nie niższej niż 18˚C – pod warunkiem, że na boisku znajdują się nauczyciele dyżurujący.

4.      Uczniowie mają obowiązek podporządkować się poleceniom nauczycieli dyżurujących.

5.      Uczniom nie wolno otwierać okien na korytarzach i w toaletach, biegać po schodach, holach,
         korytarzach i siadać na parapetach.

6.      Zabronione są zabawy, które mogą grozić wypadkiem ucznia.

7.      Uczniom nie wolno przebywać na klatkach schodowych. Służą one jedynie do przemieszczania się.

8.      Uczniowie mają obowiązek przebywać na piętrze, na którym będzie się odbywać najbliższa lekcja.

9.      Plecaki uczniów przebywających na korytarzu powinny być ustawione równo przy ścianie.

10.    Uczniowie udający się do sklepiku szkolnego lub stołówki, zobowiązani są do powrotu na miejsce
         przebywania swojej klasy, niezwłocznie po sygnale  dzwonka na lekcję.

11.    W toaletach i na korytarzach należy zachować czystość. Opakowania po zakupach w sklepiku
        i kanapkach oraz kartoniki po mleku, należy wyrzucać do kosza.

12.    Na dźwięk dzwonka uczniowie ustawiają się przed salą lekcyjną.

13.    W toaletach uczniowie mogą przebywać jedynie w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych
        oraz umycia rąk.

14.    Wobec nieprzestrzegających niniejszego regulaminu będą stosowane sankcje przewidziane
        w statucie Szkoły.