Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Światowy Dzień Książki

26 kwietnia 2024r. w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. W tym dniu dla dzieci zorganizowano inscenizację słowno-muzyczną pt. „Sąd nad książkami”, podczas której w ciekawy sposób uczniowie klas IVa i IVb zainscenizowali rozprawę sądową, w której w roli oskarżonych wystąpiły Książki, które udowodniły, że są bardzo ważnym elementem naszego życia i mogą współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.

Z wielkim zainteresowaniem podziwialiśmy również wspaniałe występy: recytatorskie, wokalne i taneczne uczniów klas: Ia, Ib, IIa, IIIb, mażoretek z Va, grupy wokalnej oraz dziewczynek z kółka języka angielskiego.
W tym dniu także rozstrzygnięto konkurs plastyczny – „Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki ”. W bibliotece szkolnej odbył się również kiermasz książek, podczas którego mogliśmy kupić niejedną ciekawą książkę.
                                                                                             Monika Jabłońska

Zdjęcia arch. SP Uniejów