Wiosenna przygoda w Bibliotece Publicznej

W słoneczny poranek 21 marca, kiedy pierwsze promienie wiosennego słońca delikatnie przebijały się przez chmury, uczniowie klas I b i II a naszej szkoły wyruszyli na niezwykłą wycieczkę. Ich cel? Biblioteka Publiczna w Uniejowie, miejsce pełne tajemnic i magii słowa pisanego. Lecz tego dnia, czekało na nich coś jeszcze bardziej wyjątkowego.

Przy wejściu do biblioteki powitał ich niespodziewany gość - króliczek wielkanocny! A pod tym uroczym przebraniem kryła się nikt inny, jak pani Sylwia Szymańska, która z szerokim uśmiechem zaprosiła dzieci do środka. To był dopiero początek wspaniałych niespodzianek.
   Po przywitaniu, nadszedł czas na spotkanie z literaturą. Uczniowie mieli okazję wysłuchać opowiadania autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej, które przeniosło ich w świat oznak wiosny. Kolejnym punktem programu była sztuka teatralna o emocjach. Pani bibliotekarka z niezwykłą pasją ożywiała kukiełki, które ukazywały jak ważne jest rozumienie i wyrażanie swoich uczuć. Dzieci, zafascynowane przedstawieniem, na pewno wyniosły z niego wiele cennych lekcji.
   Jednak najbardziej kreatywnym momentem wizyty było wykonaniem oryginalnej kartki świątecznej. Każde dziecko wkładało w tę pracę całe swoje serce. Bez wątpienia, te małe dzieła sztuki wyczarują uśmiech na twarzy obdarowanych.
   Ta wiosenna przygoda w Bibliotece Publicznej w Uniejowie na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i twórczej inspiracji. Wspaniale jest widzieć, jak dzieci, przez sztukę, literaturę i wspólną zabawę, uczą się wyrażać siebie i odkrywać piękno otaczającego ich świata.
   Joanna Wicherkiewicz, Teresa Gadzinowska, Lidia Zaradzka

Zdjęcia arch. SP Uniejów