Święto Liczby π

Od kilku lat w naszej szkole obchodzimy Święto Liczby π, które przypada 14 marca. W tym roku uczniowie wcielili się w rolę żywej Ludolfiny, tworząc z siebie kształt przypominający literę π. Były uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników, a atmosfera była niesamowicie pozytywna. Tego dnia odbył się także konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku liczby π, w którym wzięło udział 5 uczniów z klas IV – VIII. Była to świetna okazja do rozwijania umiejętności matematycznych i testowania swojej pamięci.

Zwyciężczynią tego konkursu została uczennica klasy 7c Liliana Spławska-Wiatr. Dodatkowo ogłoszono konkurs na lapbook o liczbie π,w  którym uczniowie mogą zamieścić ciekawostki związane z tą niesamowitą liczbą, odrobinę historii lub najnowsze odkrycia. Termin wykonania pracy konkursowej do 3 kwietnia 2024r.

Święto liczby π w Szkole Podstawowej w Uniejowie było niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoliło dzieciom na kreatywną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności. Wierzymy, że takie inicjatywy mogą przyczynić się do zwiększenia zainteresowania matematyką i naukami ścisłymi wśród młodych ludzi.
                      Jolanta Wieczorek, Katarzyna Pruchlat