Planszówki w natarciu!

W naszej szkole 18 marca zaczęła się niezwykła akcja - Mózgomania, która przyniosła ze sobą falę edukacyjnej zabawy! Po fascynującej podróży przez świat matematyki z mobilną wystawą zorganizowaną przez Centrum Nauki Kopernik, nadszedł czas, aby uruchomić nasze szare komórki w nieco inny sposób.

Dnia 20 marca sala gimnastyczna zamieniła się w arenę strategicznych zmagań i kreatywnego myślenia. Festiwal Gier Planszowych zgromadził entuzjastów strategii i kooperacji, tworząc niesamowitą atmosferę pełną śmiechu i przyjaznej rywalizacji.

Skąd pomysł na festiwal z grami planszowymi w roli głównej? Otóż, oprócz oczywistej rozrywki, gry te oferują szereg korzyści, które warto podkreślić:

Rozwój strategicznego myślenia - każdy ruch może przybliżyć nas do zwycięstwa lub... porażki. Ważne jest, więc, aby planować swoje działania i przewidywać ruchy przeciwników.

Stymulacja pracy mózgu - gry planszowe to świetny trening dla naszych szarych komórek. Liczenie punktów, zapamiętywanie zasad,
czy rozwiązywanie problemów - to wszystko świetnie ćwiczy nasz mózg.

Budowanie umiejętności społecznych - gry uczą nas, jak ważna jest współpraca i jak radzić sobie z rywalizacją. Uczą także pokory
w zwycięstwie i godności w porażce.

Kreatywność i innowacyjność - niektóre gry wymagają od nas nietypowego myślenia i znajdowania kreatywnych rozwiązań. To doskonały sposób na rozwijanie naszej kreatywności.

Festiwal Gier Planszowych był, więc nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również do rozwijania ważnych umiejętności i kompetencji.
Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie przerwy w szkole?

Opiekunki SU
Zdjęcia arch. SP Uniejów