Mistrzowie i Wicemistrzowie w Gminnym Konkursie Ortograficznym

14 marca 2024r. w Szkole Podstawowej w Wilamowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla kategorii klas V-VI oraz VII – VIII szkoły podstawowej. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło ośmioro uczniów w kategorii V-VI i pięć uczennic w kategorii VII –VIII. Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie dyktanda a drugim rozwiązanie testu ortograficznego. Za całość uczeń mógł zdobyć 120 punktów.

Komisje w dwóch składach po sprawdzeniu prac wyłoniły zwycięzców. W kategorii klas VII tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica kl. VIIa Oliwia Kwiatkowska z liczbą punktów 111 a Wicemistrzem została uczennica kl. VIIc Barbara Troczyńska z liczbą punktów 110. Z kolei w kategorii klas VI tytuł Mistrza Ortografii uzyskała ucz.VIc Inga Górka z liczbą punktów 115 a Wicemistrzem z liczbą punktów 107 został Marcel Kwieciński – .VIc.
       Gratulujemy tytułów i życzymy sukcesów kolejnych potyczkach ortograficznych.
                                                                                                   Mirosława Wiśniewska