Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Siódmoklasiści w kinie

27 lutego uczniowie klas 7a 7b i 7c wybrali się do kina Cinema City Manufaktura Łódź na film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Film okazał się pełną emocji lekcją o znaczeniu człowieczeństwa, zarówno w czasie wojny, jak i współcześnie, w ekskluzywnej szkole na Manhattanie.
„Nie bądź obojętny, reaguj na zło” - to główne przesłanie filmu, który wyraźnie pokazuje, w jaki sposób pozornie błahe przyzwolenie na wyśmiewanie kolegi może urosnąć do przyzwolenia na niewybaczalne zbrodnie.

Niezwykła historia miłości i walki była bardzo wzruszająca i sprawiła, że niejeden widz uronił łzę pod koniec filmu, który z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.
   Po emocjonującym seansie znalazł się czas na chwilę odpoczynku i mały poczęstunek.
                                       Organizator: Ewa Trzmielewska
                                          Opiekunki: Joanna Pawlak, Małgorzata Rybak, Barbara Jagieło, Anna Bugajak