XXII Gminny Festiwal Piosenki w Uniejowie

Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
Tam dobre serca mają.
Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają.
Johann Wolfgang von Goethe.

Witajcie, drodzy miłośnicy muzyki! W dniu 9 lutego 2024 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie odbył się XXII Gminny Festiwal Piosenki dla Dzieci i Młodzieży, który był prawdziwym muzycznym spektaklem. Na scenie pojawiło się 56 młodych, utalentowanych uczestników, którzy zostali ocenieni przez jury konkursowe w składzie:

Przewodniczący Jan Ryngajłło - wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. który współpracował z takimi gwiazdami jak Monika Kuszyńska, Justyna Steczkowska czy Natalia Szroeder. Jego piosenki to nie tylko muzyka, ale także opowieści o życiu, które poruszają serca słuchaczy.

Małgorzata Frontczak - wokalistka sesyjna, trenerka wokalu, od najmłodszych lat związana z muzyką, laureatka wielu prestiżowych festiwali wokalnych w Polsce i za granicą. Uczestniczka programu X Factor. Laureatka Łódzkiego Talent - Show organizowanego przez wytwórnię R-Dj Music and Promotion. Współpracująca z wieloma znanymi artystami m. in: Marylę Rodowicz, Marka Piekarczyka, Sabinę Jeszkę, Kaśkę Sochacką, Kamila Bednarka, Muńka Staszczyka . Aktualnie pracuje nad swoim autorskim repertuarem.

Łukasz Szafrański – muzyk - instrumentalista, nauczyciel, instruktor muzyki, aranżer. Ukończył Akademię Muzyczna w Lodzi.

Naszą szkołę reprezentowała fantastyczna grupa młodych talentów, a nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Kategoria klasy I – III

II nagroda – Maja Szymkowiak
III – nagroda Ksawery Marecki
wyróżnienie - Marcel Kąpielski, Hanna Leśniewska

kategoria klasy IV – VII

nagroda – Michalina Kujawa

kategoria klasy VII – VIII Adam Sawkiewicz – wyróżnienie

Wszyscy biorący udział w festiwalu otrzymali dyplomy i drobne upominki a dodatkowo od Urzędu Miasta w Uniejowie bilety na basen.

Małgorzata Antoniak, Dorota Bamberska, Renata Białek, Magdalena Derlacz, Joanna Wicherkiewicz, Joanna Wójcik