Jak obchodzone są walentynki?

Dziś walentynki obchodzone są na całym świecie, choć tradycje są różne. We Francji tego dnia kupuje się tony czerwonych róży. W Stanach Zjednoczonych wszystko udekorowane jest czerwonymi sercami, a w Danii zamiast tradycyjnych walentynek wysyłane są żartobliwe listy w kształcie płatków śniegu.
   Komercyjny wymiar walentynek jednak można dostrzec wszędzie. Także w Polsce tego dnia w sklepach przeważają serca
w najróżniejszej postaci - czekoladowej, papierowej, plastikowej, kwiatowej. Jednak same podarunki nie są jedynymi pomysłami na walentynki.

Miasto Chełm uznawane jest za polskie miasto miłości. Dlaczego? To właśnie tam w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny znajdują się relikwie św. Walentego. Miasto ma także własną legendę będącą wersją historii Romeo i Julii o zakochanych, którzy wybrali śmieć zamiast życia osobno.
   Pomysłów na walentynki jest wiele. W większych miastach organizowane są koncerty, happeningi, czy nawet uliczne biegi mające na celu uczczenie tego święta. Niektórzy wybierają walentynkowe morsowanie, a inni romantyczny spacer po mostach miłości.
   Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli obdarować swoje sympatie, przyjaciół czy znajomych ze szkoły już od poniedziałku dopytywali czy i w tym roku będzie taka możliwość. Do środy do godziny 9:00 walentynkowe pudełko pękało w szwach od nadmiaru kartek. Przedstawiciele SU mieli pełne ręce roboty aby posegregować i poroznosić kartki do adresatów. Podczas wręczania Walentynek na buziach wielu uczniów pojawiał się uśmiech, zaskoczenie, niecierpliwość a nawet zdziwienie. Rekordzistka otrzymała 10 kartek walentynkowych. Pewnie jest bardzo lubiana w klasie...:-)