AKTYWNI BŁĘKITNI

„Woda nam nie straszna!”

Tak brzmiało  hasło 2. zadania, zrealizowanego w ramach projektu edukacyjnego Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie.

W klasach 7-8 uczniowie na lekcjach geografii i biologii rozwiązywali w grupach  łamigłówki, rebusy, krzyżówki  i poznawali różne pojęcia związane z wodą., np.: hydrologia, kawitacja, referencja, ekosystem, eutrofizacja itp. Efekty swojej pracy  umieścili na korytarzu szkolnym, gdzie uczniowie wykonali też gazetki ścienne na temat bhp  w okresie ferii zimowych, m. in. z wykorzystaniem materiałów, opublikowanych przez Wody Polskie. Na godzinach wychowawczych odbyły się też pogadanki na ww. tematy.
                                                                                                                        Agnieszka Kaczmarek