Koncert Finałowy Międzypowiatowego Spotkania Noworocznego pt. “Przy wspólnym stole”

18 stycznia 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Koncercie Finałowym Międzypowiatowego Spotkania Noworocznego pt. “Przy wspólnym stole” zorganizowanego przez Delegaturę KO w Łodzi z siedzibą w Kutnie oraz Kutnowski Dom Kultury.

Koncert ten był ostatnim etapem projektu łączącego dzieci i młodzież z trzech powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, poddębickiego. Pierszym punktem konkursu było nadesłanie nagrań video z wybranym utworem, na wskazany adres mailowy. Komisja składająca się z pedagogów, muzyków i przedstawicieli Organizatorów dokonała oceny i wyłoniła finalistów. Wsród nich znaleźli się i reprezentowali naszą szkołę: Michalina Kujawa, Liliana Spławska- Wiatr, Maja Perkowska, Krzysztof Fiktus oraz Kacper Pizulski wykonując utwór pt. „Kolęda na ten czas” ze słowami Jacka Cygana i muzyką skomponowaną przez Piotra Rubika. Celem inicjatywy była m.in. popularyzacja kolęd i pastorałek wykonywanych w języku polskim, integracja muzykujących uczniów ze szkół podstawowych z powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, poddębickiego, prezentacja dorobku artystycznego uczestników projektu, wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z osobami uzdolnionymi artystycznie wśród instruktorów, pedagogów, opiekunów, a także promocja uzdolnionej młodzieży i wartościowego artystycznie repertuaru.

Gratulujemy naszym finalistom i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
                                                                                                    Renata Białek

Zdjęcia arch. SP Uniejów