„LITERACKA ZIMÓWKA”

Organizator:
Powiatowy Młodzieżowy
Dom Kultury w Będzinie

***konkurs o tematyce zimowej na wiersz ***

„Literacka  Zimówka” to konkurs na wiersz. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie wraz z kołem literackim PMDK pod kierunkiem p. Małgorzaty Bąk i Wioletty Drygalak.

1. Cele konkursu:
  • zaproszenie do rozwijania wyobraźni i wrażliwości literackiej,
  • propagowanie aktywności pisarskiej wśród dzieci i młodzieży,
  • kształtowanie postawy odważnego dzielenia się własną twórczością.
  1. Zasady uczestnictwa w konkursie:
  2. „LITERACKA ZIMÓWKA” to konkurs adresowany do uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII), oraz szkół ponadpodstawowych.
  3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie autorskiego, dotąd niepublikowanego wiersza o tematyce zimowej na adres organizatora – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
    w Będzinie, ul. Powstańców Śląskich 1, 42-500 Będzin. Prace będą oceniane
    w kategorii wiersz, a także w trzech kategoriach wiekowych:
  4. a) szkoła podstawowa (kl. IV-VI),
  5. b) szkoła podstawowa (kl. VII- VIII),
  6. c) szkoła ponadpodstawowa
  7. Do autora pracy konkursowej należy wybór rodzaju wiersza. Organizatorzy zapraszają do twórczej inwencji własnej.

Kryteria oceny prac konkursowych:

Wiersz:

• ciekawe ujęcie zimowego tematu,
  • wrażliwość poetycka.
  1. Wydruk pracy konkursowej oraz załącznik nr 1 (karta zgłoszenia) należy przesłać lub dostarczyć w jednym podpisanym egzemplarzu. Utwór powinien być opisany w następujący sposób: kategoria ( wiersz), imię i nazwisko autora, wiek, klasa, adres szkoły/placówki, telefon oraz e-mail szkoły/placówki, imię i nazwisko opiekuna przygotowującego do konkursu (jeśli uczeń współpracował z nauczycielem), numer telefonu do rodziców/opiekunów uczestnika konkursu.
  2. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do wykorzystania bez honorariów utworów konkursowych (np. w celu publikacji). Organizator ma również prawo do użycia wizerunku autora oraz jego danych osobowych w    materiałach    promocyjnych    bez    dodatkowej    zgody.
  1. Zgłoszenie pracy konkursowej jest jednoznaczne z uznaniem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (DZ. U. z 1997 r. nr 133, poz. 883).

III. Termin nadsyłania prac:

Prace należy przesłać/dostarczyć do dnia 19 stycznia 2024 r. na adres organizatora konkursu: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie, ul. Powstańców Śląskich 1, 42-500 Będzin. Decyduje data wpływu. Organizator nie przyjmuje prac przesłanych drogą mailową oraz nie bierze pod uwagę prac, które zostaną dostarczone po wyznaczonej dacie.

1. Jury konkursu oraz nagrody:

Organizator konkursu powoła jury, które oceni wiersz w wymienionych kategoriach wiekowych. Jury planuje przyznać I, II, III miejsce oraz  wyróżnienia (w razie uznania). Laureaci otrzymają dyplom oraz nagrody rzeczowe, które należy odebrać w dniu uroczej gali rozdania wyróżnień.

(nagrody w przypadku braku uczestnika na gali będą przesyłane na koszt odbiorcy). O wynikach konkursu i uroczystym jego podsumowaniu oraz wręczeniu nagród organizator powiadomi nagrodzonych telefonicznie lub e-mailowo. Wstępny termin uroczystej gali wręczenia nagród: 28.02.2024 r., godz. 16.00 .Wyniki konkursu zostaną również opublikowane na stronie placówki: www.pmdk.bedzin.pl oraz na facebooku.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!