"Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną..."

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach zaprasza do udziału w konkursie pt. "Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną...", który jest skierowany do uczniów Szkół Podstawowych klas VII i VIII oraz uczniów Szkół Ponadpodstawowych i dotyczy problematyki zdrowia psychicznego.

I POWIATOWEGO KONKURSU

PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO

„Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną…” -  zdrowie zaczyna się
w głowie.

Co dodaje mi energii, uspokaja, wycisza, relaksuje, jak dbam o zdrowie psychiczne.

ROK SZKOLNY 2023/2024

Organizatorem Konkursu „Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną…” - zdrowie zaczyna się w głowie” – jest Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Poddębicach.

Przedmiotem konkursu jest: Wykonanie autorskiej pracy plastycznej lub zdjęcia, wzbogaconego cytatem lub własną sentencją, dotyczącą szeroko pojętej problematyki zdrowia psychicznego.

Cele konkursu:

1. Przybliżenie i zainteresowanie uczniów i młodzieży problematyką zdrowia psychicznego, dbania o jego prawidłowy rozwój, dostrzegania i unikania zagrożeń.
  2. Popularyzowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia.
  3. Zwrócenie uwagi młodych ludzi na znaczenia zdrowia psychicznego dla dobrostanu człowieka.
  4. Przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorych psychicznie i będących w kryzysie psychicznym oraz pogłębienie samoświadomości własnego zdrowia psychicznego

i potrzeb w tym zakresie.

1. Prezentacja dorobku artystycznego uczniów, rozwijanie kreatywności i zdolności artystycznych.
  2. Rozwijanie wrażliwości i promowanie sztuki jako środka do wyrażania siebie.

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie:
  • Szkół podstawowych (klasa VII, VIII)
  • Szkół ponadpodstawowych
  1. Uczestnicy przygotowują jedną pracę:
  • plastyczną (technika dowolna, format A3)
  • fotograficzną (18 X 24)

(jeden uczeń może brać udział we wszystkich kategoriach)

1. W przypadku użycia cytatu konieczne jest podanie jego Praca konkursowa może mieć formę zdjęcia z naniesionym na niego tekstem lub formę zdjęcia z tekstem poza jego obrębem. Obowiązuje format jpg.
  2. Na pracach nie można umieszczać danych uczestnika.
  3. W przypadku fotografowania osób uczestnik konkursu zobowiązany jest do uzyskania ich zgody na publikację prac z ich udziałem zgodnie z obowiązującym prawem.

Uwaga: Prace bez karty zgłoszeniowej i oświadczeń lub z niekompletnymi danymi nie będą brały udziału w konkursie.

1. Prace należy złożyć w sekretariacie Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej
  2. Narutowicz 13, (tel. kontaktowy: 43 678 29 77)

lub przesłać na adres ppppoddebice@wp.pl  Temat: Konkurs „Zielono mam w głowie…”

1. Oceny prac konkursowych oraz wyłonienia laureatów dokona powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.
  2. Prace należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2023r.

Prace, które dotrą po terminie, bez względu na datę stempla pocztowego, nie będą brane pod uwagę.

1. Prace należy opatrzyć „godłem” (pseudonim uczestnika) – wyklucza się naklejki, rysunki.
  2. Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia wypełnioną pismem drukowanym (wzór do powielenia dołączony do regulaminu), która będzie zawierać: imię i nazwisko uczestnika konkursu, wiek, nazwę szkoły (pieczątka), imię i nazwisko artystycznego opiekuna.
  3. Kartę zgłoszenia należy umieścić w kopercie wraz ze zgodą rodzica/opiekuna na przetwarzanie danych osobowych ucznia i podpisać tym samym „godłem” co praca uczestnika.
  4. Do Konkursu nie zostaną dopuszczone prace konkursowe zawierające treści niezgodne z prawem, nieobyczajne oraz mogące prowadzić do naruszenia praw innych osób.
  5. Nadesłanie prac na Konkurs jest jednoznaczne z akceptacją warunków niniejszego Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w terminie  – do 20 grudnia 2023r.

Postanowienia końcowe:

1. Organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy dla autorów najlepszych prac.
  2. W konkursie nie mogą brać udziału prace wcześniej nagrodzone lub publikowane.
  3. Nagrodzeni uczniowie zostaną powiadomieni o wynikach konkursu.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej publikacji  prac w wydawnictwach

i Internecie z zaznaczeniem nazwiska autora oraz nazwy szkoły.

1. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.
  2. Decyzja komisji artystycznej jest ostateczna.
  3. Sprawy nieujęte w Regulaminie rozstrzyga Organizator.
  4. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.

Gorąco zachęcamy do udziału!