Sprawozdanie z działalności SKO w roku szkolnym 2022/2023

pod opieką mgr inż. Katarzyny Pruchlat i mgr Haliny Wielogórka
w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Szkoły Podstawowej wpłacali swoje oszczędności do opiekunów SKO.

Zgodnie z harmonogramem działań w tym roku szkolnym:

- ustalono miejsce zbiórki oszczędności i terminów wpłat dla poszczególnych klas,

- w październiku przyjęto do grona członków SKO uczniów klas I,

- w klasach I przeprowadzono pogadankę o oszczędzaniu zachęcając uczniów do wpłat,

- dwie uczennice klasy VIII b na początku roku szkolnego zaktualizowały gazetkę SKO,
- ogłoszono konkurs międzyklasowy „Mistrz oszczędzania”, który został rozstrzygnięty w czerwcu,
- wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP, zbiórkę żywności i kocy dla zwierząt ze schroniska, zbiórkę
   żywności i pieniędzy w ramach akcji „Pogotowie Świętego Mikołąja”,
- przeprowadzono akcje „Góra Grosza” i „ Zbiórka puszek aluminiowych” ,
- przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs plastyczny  pt. „Październik miesiącem oszczędzania”,
- zorganizowano wycieczki do Banku Spółdzielczego w Poddębicach / oddział Uniejów dla klas II i III,
- zorganizowano spotkania dla klas VII-VIII z pracownikami Banku Spółdzielczego w Poddębicach oddział w Uniejowie,
- regularnie wpłacano oszczędności do banku,
- wypłacono oszczędności uczniom klas VIII (likwidacja książeczek) i chętnym z pozostałych klas.

Od września 2022 do czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły na swoich książeczkach SKO zaoszczędzili w sumie 17233,50 zł. W tym czasie trwało międzyklasowe współzawodnictwo w oszczędzaniu. Najaktywniejszymi byli, jak co roku, uczniowie kl. I-III, a także uczniowie klasy IV b. Dzięki systematycznemu oszczędzaniu w SKO uczniowie mogli na koniec roku szkolnego 2022/2023 wypłacić zaoszczędzone pieniądze na wakacje.

Podsumowanie konkursu klasowego „Październik miesiącem oszczędzania”

I miejsce  - klasa II c

VIIIa -
VIIIb -
VIIIc -

Ze względu na niewielką ilość zebranych grosików akcja „Góra Grosza zostanie rozliczona w roku szkolnym 2023/2024. Pieniądze ze „Zbiórki puszek aluminiowych”  zostały przekazane na cele szkoły.
   Nagrody i pamiątkowe dyplomy za systematyczne oszczędzanie w Banku Spółdzielczym w Poddębicach oddział w Uniejowie ufundowane przez bank otrzymali:

Wiktoria Drzewoszewska kl. I b
   Agata Kasprzak kl. I b