Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Z wizytą w Eksperymentarium

W dniu 11 marca klasy 1b oraz 1c wybrały się na wycieczkę do Łodzi, aby sprawdzić się w roli chemików i fizyków. Pierwsza część warsztatów w Eksperymentarium zatytułowana była “Naukowy misz-masz”. Warsztaty miały charakter praktycznej lekcji, gdzie uczniowie mogli w grupach wykonywać doświadczenia. Podczas zajęć dowiedzieli się, czym są polimery, gdzie są wykorzystywane i jak je możemy otrzymać – to właśnie ta ostatnia część była najciekawsza.

Uczniowie robili polimerowe węże, stworzyli sztuczny śnieg, sprawdzali jak topi się styropian. Drugą część zajęć stanowiło zwiedzanie wystawy stałej Eksperymentarium. Po przejściu przez kosmiczny tunel (gdzie praca naszego błędnika została całkowicie zaburzona – co okazało się wielką atrakcją) weszliśmy do sali z eksponatami. Uczniowie poznawali różne prawa fizyki, chemii, biologii i geografii. Tworzyli ludzki zamknięty obwód elektryczny, przez który płynął prąd, mogli posłuchać, jak bije serce człowieka w różnych sytuacjach i porównać je z biciem serca myszy. Dla uczniów była to świetna okazja do nauki poprzez zabawę i aktywne działanie.
    D. Bamberska, J.Wójcik

Więcej zdjęć w galerii