Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

„Ludzie i wydarzenia ważne w dziejach naszej Małej Ojczyzny”

Pod tym hasłem, 03.03.2022 roku, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Historyczny. Uczestniczyło w nim 15 uczniów ze SP w Wilamowie i SP w Uniejowie. Celem konkursu było upowszechnienie i kultywowanie wiedzy historycznej o naszej gminie.

Oto wyniki konkursu:

a)  w kategorii klas VI – I m. Nina Górka SP Wilamów, I wyróżnienie - Ewa Tomaszewska SP Wilamów, II wyróżnienie - Mikołaj Polipowski SP Wilamów,
b)  w kategorii klas VII – I m. Antonina Antkiewicz SP Wilamów, I wyróżnienie Martyna Kasprzak SP Uniejów
c)  w kategorii klas VIII – I m. Oliwia Wagner SP Uniejów, I wyróżnienie - Karolina Ludwicka SP Wilamów, II wyróżnienie Wiktor Tarnowski SP Uniejów

Warto podkreślić, że uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu historii regionalnej oraz umiejętnością samodzielnego poszukiwania informacji z różnych źródeł.
                                             Joanna Pawlak