Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Pływaj, ćwicz i baw się

Mimo, że „sezon katarów” w pełni to adepci nauki pływania nie poddają się. Systematycznie i wytrwale uczestniczą w zajęciach na basenie termalnym w Uniejowie. Najmłodsi kursanci, czyli uczniowie klasy I i II po wstępnej adaptacji z wodą rozpoczynają nauczanie podstawowych ruchów napędowych. Pływacy z klasy III i IV są już na etapie opanowania stylów naprzemiennych w pływaniu: kraul na grzbiecie i na piersiach. Z kolei starsze grupy, czyli kursanci z klas: V – VI oraz VII – VIII doskonalą technikę pływania trzema stylami.

Serce rośnie, gdy na zajęcia przychodzi tylu młodych pływaków (ok.100 dzieci) i wspólnie realizują postawione sobie cele. Każdy może i potrafi, gdy tylko chce. Wszystko to dzieje się pod okiem instruktorów pływania, którzy poza nauczaniem dbają o bezpieczeństwo dzieci oraz starają się zapewnić dobrą zabawę, bo to chyba jest najważniejsze.
   Jednak nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zaangażowanie w całą akcje Prezesa Term p. Marcina Pamfila, który umożliwia dzieciom korzystanie z bezpłatnych zajęć, za co bardzo dziękujemy.