Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Pudełko pełne radości, czyli sposób na lekturę

Uczniowie z klasy III b w niecodzienny sposób zakończyli przygodę z lekturą "Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Jak fantastyczna to książka, nie trzeba zapewne nikogo przekonywać. Podsumowanie czasu spędzonego z tak ciekawą książką to duże wyzwanie. Co zrobić, żeby uczniowie z radością sięgali po książki, nie martwiąc się, że będą musieli zdać relację z ich treści?

Z pomocą przyszło tajemnicze ,,PUDEŁKO Z LEKTURĄ”. Co to takiego?
  "Pudełko z lekturą” – to projekt, w którym uczniowie w określonym czasie tworzą pudełko (mogą wykorzystać gotowe), ozdabiają je i umieszczają w nim przedmioty wykonane z różnych materiałów, które kojarzą się z lekturą. Przygotowują się również do prezentacji zgromadzonych przedmiotów na forum klasy.
Gdy nadszedł czas prezentacji skarbów, radości było co niemiara. I choć niektóre elementy się powtarzały, to oryginalne, zabawne rozwiązania dominowały i wywoływały salwy śmiechu.
Okazało się, że lekturowe pudełko doskonale sprawdza się również na przerwie, gdzie można opowiedzieć o jego zawartości szerszemu gronu odbiorców.

Joanna Wicherkiewicz
Więcej zdjęć w galerii