Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Magiczny przedświąteczny czas

Jest taki piękny czas, gdy wszyscy stają się dla siebie milsi niż zwykle – należy go zatrzymać, by nigdzie nam nie umknął.
           Uczniowie z klasy III b dali ponieść się magicznej aurze świąt i 17 grudnia, tuż przed odejściem na zdalne nauczanie, wyczarowali sobie klasową Wigilię. Tradycyjnie z tej okazji udekorowali salę świątecznymi ozdobami, aby w tej wyjątkowej scenerii pobyć ze sobą, podzielić się opłatkiem, skosztować wigilijnych smakołyków i wspólnie odśpiewać kolędy.

Wzruszeń było co niemiara, gdy dzieląc się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a potem życzenia Światu:
   - żeby nie było wojen;
   - żeby koronawirus zniknął;
   - żeby nikt nie był głodny;
   - żeby ludzie nie zapadali na śmiertelne choroby (…)
Magii dopełnił niezwykły koncert kolęd, wykonany na trąbce przez jedną z uczennic.
     Rozstawali się z uśmiechami na twarzach i łezką w oku, ponieważ przez pewien czas będą na siebie spoglądać tylko z ekranu komputera.
                                                                                                                                                                                                   Joanna Wicherkiewicz
Więcej zdjęć w galerii