Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Świąteczny biwak 2 Drużyny Harcerskiej „Błękitna 12”

Zbilżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen ciepła, bliskości i radości. To także wspaniała okazja do wspólnego świętowania i spędzenia czasu w harcerskim gronie, czego członkowie harcerskiej drużyny „Błękitna 12” mogli doświadczyć podczas świątecznego biwaku, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Uniejowie.

W piątkowe popołudnie17 grudnia 2021r. harcerze wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali świąteczne upominki. Następnie rozpoczęli przygotowania do wigilijnej kolacji, na którą zostali zaproszeni Komendant Hufca Uniejów Adam Pakuła, Dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Uniejowie oraz bliscy naszej drużynie instruktorzy. Przyboczna Ola Kozłowska z druhnami zadbała o świąteczną dekorację wigilijnego stołu, natomiast druhowie wykazali się siłą i współpracą podczas ustawiania stołów i przygotowania sal do nocowania. Na stole, oprócz ciast, pierników i owoców, gościły przygotowane przez harcerzy tradycyjne potrawy, m.in. pyszny barszczyk czerwony, kompot z suszu, pierogi z serem czy śledzie. Nie zabrakło życzeń, ciepłych słów płynących od instruktorów i symbolicznego dzielenia się opłatkiem. Całości dopełniła część artystyczna przygotowana przez harcerzy, którzy śpiewali kolędy, pastorałki, grali na instrumentach oraz tańczyli w rytm świątecznych piosenek. Po kolacji nie było czasu na odpoczynek, a wręcz przeciwnie, harcerze spędzili aktywnie czas na Lodowisku „Sirka” w Uniejowie przy kompleksie „Termy Uniejów”.
           Biwak był wspaniałą okazją do wspólnego świętowania, czasem przepełnionym życzliwą atmosferą, zapachem świerku i migocącym blaskiem świec. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym gronie.
         Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia harcerze 2 DH „Błękitna 12” pragną złożyć wszystkim Instruktorom i drużynom Hufca Uniejów, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim mieszkańcom Uniejowa życzenia radosnych i spokojnych świąt, odpoczynku w rodzinnym gronie, miłości i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2022.
    Z Harcerskim Pozdrowieniem! Czuwaj!
                                                 Drużynowa
                                                Renata Białek