Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Świąteczne paczki trafiły już do rodzin

Od czwartku do najbliższej środy, tj. do 23 grudnia 2021r., pozostające w trudnej sytuacji rodziny uczniów naszej szkoły mogą odbierać paczki żywnościowe, przygotowane z produktów podarowanych podczas listopadowej akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja”. Dzięki hojności klientów sklepów spożywczych, które przyłączyły się do tej akcji, udało nam się zebrać różnorodne artykuły, m.in. cukier, olej, konserwy mięsne, konserwy rybne, makaron, przetwory owocowo-warzywne, słodycze, kawę, herbatę, płatki śniadaniowe, ryż, soki owocowe. Wszystko o łącznej wadze około 300 kg.

Dla 44 rodzin święta będą zatem bogatsze o ofiarowane towary.
Samorząd Uczniowski pamięta także o starszych, samotnych, potrzebujących mieszkańcach naszej gminy. W związku z tym, w ramach wieloletniej współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Opieki Społecznej w Uniejowie, przekazaliśmy 27 paczek, które trafią do takich osób.
     Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji, a wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas.