Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

FINAŁ WOJEWÓDZKI W BADMINTONA PO RAZ PIERWSZY W UNIEJOWIE

Badminton zwany też kometką swoje wczesne korzenie wywodzi z kontynentu azjatyckiego. Długo jednak ta dyscyplina sportu musiała dobijać się pełnych praw i czekać na debiut na Igrzyskach Olimpijskich. Nastąpiło to dopiero pod koniec XX wieku. To bardzo szybka gra, angażująca wiele partii mięśniowych, doskonała dla osób chcących intensywnie poruszać się. Popularna, jako gra rekreacyjna w dużych miastach gdzie powstają specjalne hale do grania.

W tym roku szkolnym po raz drugi w historii współzawodnictwa Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w badmintona. Areną tegorocznych zmagań dla najmłodszych uczniów, czyli z klas VI i młodszych była tym razem hala sportowa Szkoły Podstawowej
w Uniejowie. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli gospodarzy. Doskonale wypadły podopieczne pani Karoliny Marosik, które wywalczyły w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce. Maria Plak i Martyna Grzelak były o krok od wywalczenia medalu - jak na debiut to doskonały wynik.