Wycieczka do teatru Pinokio, sztuka pt. „Świnki Trzy”

Dnia 22.01.2019r. uczniowie klasy Ia i I b naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt. „Świnki Trzy”, granym w teatrze Pinokio w Łodzi. Sztuka ta miała wyjątkowy wymiar, przedstawiała  życie trzech świnek za pomocą mapetów. Sztuka pełna humoru, przepełniona była rytmami muzyki granej na żywo, pierwszaki  doskonale się bawiły a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.

Sztuka ukazywała samotności „pośród swoich,  trudy przyjaźni oraz  budowanie nie tylko domów, ale i mostów”. Największym atutem spektaklu była atmosfera beztroskiej zabawy.
Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z pantomimy. Zajęcia prowadzone były przez aktorów teatru. Pierwszaki mogły nauczyć się jak przekazać wiadomość jedynie za pomocą gestów. Dzieci obcowały z kulturą i obserwowały kunszt aktorski ucząc się właściwego zachowania podczas pobytu w teatrze.

J. Wójcik  D. Bamberska