Uniejów po raz kolejny zagrał z WOŚP

Trzynastego stycznia podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było spotkać 38 wolontariuszy
(w tym 15 członków Młodzieżowej Rady Miejskiej) przy uniejowskiej Kolegiacie, Termach Uniejów oraz w pobliskich wioskach.
Na zmarzniętych wolontariuszy w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury czekała gorąca zupa z termalnych ogórków oraz słodkie przekąski. Przez cały dzień mieszkańcy Uniejowa mogli uczestniczyć w zaplanowanych występach i pokazach, wspierając „małe dzieci bez focha”.

O godzinie osiemnastej odbyła się licytacja rzeczy przekazanych wcześniej uniejowskiemu sztabowi przez Jurka Owsiaka oraz miejscowych darczyńców.
Po najbardziej emocjonalnej części, jaką były licytacje odbyło się „światełko do nieba”. Wolontariuszom udało się zebrać rekordową sumę 22647,96zł.

Pomaganie jest dziecinnie proste”

Agata Konieczka i Justyna Wawrzyniak MRM
Pod kierunkiem opiekunów Jolanty Chajdas i  Anny Zbytniewskiej