Miasteczko ruchu drogowego

19 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez pracowników WORD u w Sieradzu. Uczniowie klas czwartych (w tym roku szkolnym jest ich 67) przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Zajęcia odbywały się na hali sportowej w specjalnie przygotowanym mobilnym miasteczku ruchu drogowego czyli kompleksie obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia jazdy na rowerze.

Zajęcia te poprzedziła część teoretyczna, podczas której uczniowie poznawali zasady ruchu drogowego. Taka forma przygotowania jest atrakcyjna dla uczniów, tym bardziej, że nasza szkoła nie posiada własnego placu manewrowego dla rowerów.
                 Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli tych zajęciach.

Lidia Zaradzka