Spektakl

Uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej w Uniejowie uczestniczyli w Teatrze Powszechnym w Łodzi w spektaklu „Ony”  oraz warsztatach  filozoficznych  połączonych z ćwiczeniami aktorskimi    w ramach   edukacyjnego, autorskiego   projektu  dyrektor Ewy Piławskiej zatytułowanego  „DZIECKO W SYTUACJI”.

Sztuka „Ony” oparta na znakomitym, wielopoziomowym tekście Marty Guśniowskiej przeniosła naszych uczniów w opowieść o współczesnym świecie. Wraz z głównym bohaterem (po stracie mamy) wyruszyliśmy w podróż w poszukiwaniu jego ojca, którego Ony nigdy nie znał. Podczas podróży Ony spotkał korowód bajkowych postaci, zdobył serce Księżniczki, miał niesamowite przygody, by w finale osiągnąć spokój.
A może po prostu, aby dorosnąć?

Po prezentacji spektaklu uczniowie klasy VI a SP aktywnie uczestniczyli na Małej Scenie w warsztatach poprowadzonych przez reżysera p. Andrzeja Jakubasa oraz filozofa, w trakcie których wykazali się wiedzą na temat podstawowych pojęć filozoficznych oraz umiejętnością prowadzenia dyskusji oraz interpretacji spektaklu „Ony”. Brawo klasa VI a !!!

Karolina Marosik  Anna Komodzińska