Wycieczka do kina klas V

21 marca 2024r. - Dzień Pustej Klasy - piątoklasiści wyjechali do kina na film „Za duży na bajki 2”. Film ukazał problemy dzieci z rodzin dotkniętych chorobą, rozwodem rodziców, trudnymi rozmowami dorosłych z dziećmi. Z początku wydawało się, że obraz jest trochę za poważny dla piątoklasistów, ale z upływem czasu można było zauważyć powagę na małych twarzyczkach, zrozumienie dla postępowania bohaterów,
a nawet uśmiech.

Film Rusa to opowieść o dorastaniu. Dojrzeć musi każdy: Waldek do wypełnienia pustki po nieobecnym ojcu, ciotka Mariola do refleksji, że młodość to tylko stan ducha, a Piotr do przekonania, że maniakalnie udając kogoś innego łatwo zapomnieć, kim się tak naprawdę jest. Problem dotyczy dorosłych i dzieci i to właśni stwarza „zabawę dla całej rodziny”, impuls do wyrównanej dyskusji na trudne tematy dotykające nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Po seansie wyszliśmy dojrzalsi o doświadczenia bohaterów i chyba gotowi na dyskusję w klasach na temat „problemów dorosłych”.
   Dzień skończył się szybko. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domów. Dobry humor zapewniło słońce, które zabłysnęło okazale na błękitnym niebie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało.
Opiekunki grup: Agnieszka Pajor, Adrianna Bartnik, Elżbieta Bartnik, Jolanta Chajdas
                                                                                                             Agnieszka Pajor