Warsztaty dla uczniów z zastosowania, skanowania i drukowania drukarką 3D

Warsztaty druku 3D dla uczniów klas V-VIII zostały zorganizowane w naszej szkole, które poprowadził w oparciu o doświadczenie zdobyte
z pracą drukarki 3D p. Miłosz Szymański. Rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, w czasie, którego prowadzący opowiedział o tym, czym jest druk 3D, jakie są jego zastosowania i jak działa drukarka 3D. Następnie uczestnicy warsztatów mieli okazję przystąpić do praktycznych ćwiczeń, czyli zeskanować swoją dłoń czy też twarz. Mimo że zajęcia miały charakter zdecydowanie edukacyjny, to nasi uczestnicy mieli wiele pytań i wykazali się wielkim zainteresowaniem przeprowadzonymi warsztatami.

Zajęcia były wspaniałą okazją, aby wprowadzić uczniów w świat nowoczesnych technologii i zachęcić ich do eksperymentowania
i kreatywności oraz poznać różne sposoby wykorzystania tej technologii w szkole i w życiu codziennym.
   Mamy świadomość, że kluczowym aspektem w efektywnym nauczaniu jest zaszczepienie w uczniach pasji.

Elżbieta Bartnik