Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

15 marca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilamowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów
z klas: V – VIII. W konkursie wzięło udział 22 uczniów, reprezentantów szkół. Przed uczestnikami było dyktando i test ortograficzny.
Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Zmagania cieszą się zainteresowaniem, gdyż nagrodą jest trzydniowa wycieczka ufundowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta. Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

W kategorii klas V-VI:
         MISTRZ ORTOGRAFIINina Górka (SP Wilamów);
         WICEMISTRZOWIE:   - Barbara Troczyńska (SP Uniejów), Mikołaj Polipowski (SP Wilamów), Oliwia Kwiatkowska (SP Uniejów).
    W kategorii klas VII-VIII:
         MISTRZ ORTOGRAFII - Izabela Rosik (SP Wielenin);
         WICEMISTRZOWIE:   - Amelia Tomczyk (SP Uniejów), Jakub Koziński (SP Wielenin) i Kinga Jałkiewicz (SP Uniejów).
      Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, długopisy i słodycze. Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich dzielnych uczestników.
Czekamy na kolejnych odważnych w przyszłym roku.

Agnieszka Pajor