Środa, 2024-05-22

Imieniny: Emila, Neleny

"Wieczór nauki" - ósmoklasiści z wizytą w ZSR w Kaczkach Średnich

10 marca uczniowie klas VIII odwiedzili szkołę w Kaczkach Średnich, którzy wzięli udział w projekcie "Wieczór nauki". Przechodząc od pracowni do pracowni bardzo dobrze wyposażonych zdobywali wiedzę o interesujących ich zawodach, o czynnościach i warunkach pracy przygotowujących do konkretnego zawodu. Młodzież dzięki zajęciom prowadzonym przez swoich starszych kolegów i ich nauczycieli oceniali swoje umiejętności, określali i precyzowali swoje cele życiowe, mocne i słabe strony, starali się podjąć decyzje co do dalszej edukacji.

Dzięki atrakcyjnym zajęciom młodzież mogła pobawić się ekspedytorów, rolników, operatorów maszyn. Wiele emocji wzbudziło odkrywanie nowego świata dzięki Wirtualnej Rzeczywistości HTC Vive w nowej formie edukacji w wirtualnym świecie. Dziewczęta i chłopcy popisywali się w profesjonalnym studiu nagrań. W pracowni reklamy poznali bliżej tajniki zawodu technika reklamy, uczestnicząc w prezentacji drukarek 3D, tworzyć hologramy i usłyszeć o najnowszych nowinkach marketingu reklamowego.
  Poznawanie różnych zawodów miało na celu wyrobienie w uczniach pozytywnych postaw wobec pracy, wyzwalanie własnej aktywności w kierunku samopoznania, odkrywania zainteresowań, uzdolnień, rozpoznawania swego usposobienia i temperamentu pod kątem predyspozycji do wykonywania różnych zawodów.
 Takie zajęcia i poznanie nowych szkół na pewno pomogą naszym uczniom podjąć dobrą decyzję co do wyboru dalszej drogi nauki i przyszłego zawodu.
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom ZSR CKP w Kaczkach Średnich za zorganizowanie wieczoru oraz zaproszenie nas.                                                                                                                                                                                                             Elżbieta Bartnik