Środa, 2024-05-22

Imieniny: Emila, Neleny

Konkurs "Zapobiegamy pożarom" rozstrzygnięty

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy pożarom".  Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej w Uniejowie.
  Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Uczestnicy konkursu mogli stosować najróżniejsze techniki przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in.  kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej np. działania związane z przeciwdziałaniem czy zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, jak również ratownictwo specjalistyczne, akcje ratowniczo-gaśnicze, ćwiczenia, szkolenia, zawody, koncerty itp. Piękne nagrody ufundowała firma K-FLEX POLSKA Sp. z o.o. z Wielenina. Dziękujemy.
W etapie gminnym nagrody i wyróżnienia otrzymali:

kategoria kl.- I-IV

I miejsce   - Julia Pajor - kl. IV a - op. E. Bartnik
           II miejsce  - Blanka Pentela - kl. IV c - op. E. Bartnik
          III miejsce - Magdalena Dzieran - kl. III c - op.- L. Zaradzka
                     wyróżnienie - Amelia Hamiga - kl. I c
  - op. L. Zaradzka

kategoria kl.- V-VIII - E. Bartnik

I miejsce   - Igor Koralewski - kl. VII c
          III miejsce - Ana Marciniak - kl. VIII b
                     wyróżnienie - Wiktor Jarek - kl.
VIII c,
Barbara Troczyńska  - kl. V c

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w tym konkursie zakwalifikowali się do etapu powiatowego.
             Gratulujemy!
E. Bartnik