Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Aktywna Tablica

Gmina Uniejów, jako organ prowadzący Szkołę Podstawową w Uniejowie, pozyskała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 35 000 tys. zł. Gmina Uniejów zapewniła wkład własny w wysokości 8 750 tys. zł.

Pozyskane przez naszą szkołę fundusze w łącznej kwocie 43750 tys. zł. zostały przeznaczone na wyposażenie Sali terapeutyczno – sensorycznej uwzględniającej potrzeby uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, posiadających różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia (takich jak np. ADHD, autyzm, porażenia i uszkodzenia neurologiczne, specyficzne trudności w uczeniu się - dysleksja rozwojowa, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia).
     W ramach programu „Aktywna Tablica” zakupiono szereg pomocy dydaktyczno – terapeutycznych, które pozwolą zróżnicować oddziaływania terapeutyczne, zapewniając jednocześnie wysoką jakość kształcenia, adekwatną do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych naszych uczniów. Zakupiono urządzenie projekcyjne spełniające jednocześnie funkcję podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego do edukacji i rehabilitacji „MAGICZNY DYWAN” oraz szereg programów multimedialnych, pomocy dydaktycznych (np. pakiet sensoryczny, pakiet logopedyczny), które będą stanowiły duże wsparcie w zakresie udzielanej w szkole pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz będą elementem wspomagającym na wszystkich etapach nauki szczególnie dla uczniów z szeroko pojętymi trudnościami w nauce szkolnej.
     Niewątpliwie zakupione przez Szkołę Podstawową w Uniejowie nowoczesne pomoce dydaktyczne z wykorzystaniem TIK pozwolą na rozwijanie kompetencji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zgodnie z ich potrzebami oraz przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym w nowocześnie wyposażonej placówce oświatowej.
                                                                            Anna Komodzińska

Więcej zdjęć w galerii