Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

„Z wysokiego nieba (…) Ktoś nadchodzi tu …”

17 grudnia 2021r. po raz kolejny w naszej szkole wybrzmiał Koncert Wigilijny. W udekorowanej świątecznie hali znalazły się choinki, przystrojone ozdobami, stół zastawiony wigilijnymi smakołykami, zapalone świece i mali artyści, ubrani kolorowo.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali kolędy i pastorałki. Lektorzy przypomnieli tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem dzieci deklamowały teksty poetyckie. Cudownie zaśpiewane kolędy, pastorałki i taniec choineczek zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Mali artyści wykazali się prawdziwym profesjonalizmem, co potwierdzały uśmiechy goszczące na twarzach publiczności. Dumę i satysfakcję mogą odczuwać wszyscy: wykonawcy, bo zebrali wspaniałe brawa, rodzice, bo to ich dzieci tak pięknie się zaprezentowały i… nauczyciele - panie: Madzia, Agnieszka i Małgosia, bo to one przygotowały młodych artystów. Na koniec pojawił się Święty Mikołaj, pan wicedyrektor Janusz Stawicki, który poczęstował dzieci czekoladowymi cukierkami.
     Po części artystycznej i ciepłych życzeniach wszyscy dzielili się opłatkiem, a później rozeszli się do swoich klas, zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez uczniów i rodziców. W całej szkole rozbrzmiewały kolędy.
Były to chwile pełne uroku, radości i magii.
                                          Agnieszka Pajor

Więcej zdjęć w galerii