Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Powiatowy Konkurs Wiedzy "Żołnierze Wyklęci"

W dniu 13 grudnia odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy "Żołnierze Wyklęci". Zadanie to było finansowane w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2021 rok. Rozgrywki międzyszkolne na poziomie powiatu były przeprowadzone w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach, natomiast uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce w sali reprezentacyjnej Starostwa Powiatowego w Poddębicach.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy ósmej "b" Alan Jaśkiewicz. Alan otrzymał wyróżnienie z wynikiem 29 punktów na 30 możliwych do zdobycia. Opiekunem ucznia była nauczycielka historii Joanna Pawlak.  W spotkaniu brali udział parlamentarzyści z panem posłem Piotrem Polakiem na czele oraz władze samorządowe naszej gminy, powiatu i województwa. Miłym akcentem był poczęstunek tortem, który nawiązywał swoim wystrojem do tematyki konkursu.
                                                                                                                                Joanna Pawlak