Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Nasza placówka bierze udział

w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uniwersytet Dzieci w Klasie”
Projekty Uniwersytetu Dzieci w Klasie to profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z nową podstawą programową, gdzie patronat honorowy obejmuje MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ.

Celem projektu jest:

- rozbudzanie ciekawości i zainteresowań dzieci (uniwersyteckie dyscypliny nauki, kontakt z naukowcami),
- rozwijanie pomysłowości , umiejętności planowania i pracy zespołowej (elementy pracy projektowej),
- kształtowanie myślenia naukowego,  czyli umiejętność formułowania wniosków w oparciu o obserwacje i doświadczenia (metoda wzorowana na pracy
  badawczej),
- poszerzanie umiejętności posługiwania się narzędziami internetowymi (wykorzystanie nowych technologii).

Klasa III postanowiła zmierzyć się z umiejętnościami matematycznymi, dlatego będziemy realizować następujący temat:
„Matematyka-kto w pracy liczy, mierzy i waży?”

Podczas zajęć uczniowie sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Projekt będzie realizowany do połowy maja, więc przed nami jeszcze dużo pracy.
                                                                                                                                                                                                         Joanna Wójcik