Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Szkolne Eliminacje Ortograficzne "W krainie ortografii"

21 II 2020r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Z tej okazji 16 wspaniałych, odważnych śmiałków klas III i IV wzięło udział w Szkolnych Eliminacjach Ortograficznych pod hasłem „W Krainie Ortografii”. Wicedyrektor Agnieszka Kaczmarek powitała zgromadzonych i życzyła powodzenia. W ciągu 40 minut dzieci zmierzyły się z zawiłościami polskiej ortografii. Zadaniem było uzupełnić wyrazy i dyktando z lukami. Pomimo że czyhało wiele trudności i pułapek, uczestnicy wykazali  się dużą wiedzą ortograficzną.

Po wnikliwej ocenie prac wyłoniono 6 najlepszych, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy ordery.
Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu i stosowaniu zasad polskiej ortografii.

M. Antoniak, M. Jabłońska, A. Komodzińska