Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

MARZYCIELE Z UNIEJOWA W KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA !!!!!

W Kalendarzu Świąt Niezwykłych 8 września to Światowy Dzień Marzyciela. Śmiało można stwierdzić, że Tegoroczny Światowy Dzień Marzyciela był obchodzony w Łodzi. W tym dniu od godziny  12.00 fundacja SWIM FOR  A DREAM  ( płyń po marzenie) na czele z Prezesem Adamem Jerzykowskim (niestrudzonym aktywistą akcji charytatywnych) postanowiła ustanowić REKORD GUINNESSA w pływaniu w sztafecie 24 godzinnej. Do pobicia rekordu potrzebnych było 1440 śmiałków. Okazało się, że marzycieli, którzy chcą się zapisać w Księdze Guinnessa w Łodzi i okolicy, a nawet w całej Polsce jest
o wiele więcej. Wstępny akces zadeklarowało 1900 osób.

Pewien wkład w to niezwykłe wydarzenie miała też grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Uniejowie i rodziców, która zawitała na piękny basen w Zatoce Sportu za sprawą pani Karoliny Marosik - nauczycielki wychowania fizycznego- instruktora pływania, która zebrała grupę śmiałków. Pomysł zabrania dzieci okazał się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy z Uniejowa nie tylko przepłynęli wymagany dystans, ale też świetnie się bawili tak przed jak i po próbie. Organizatorzy, bowiem przygotowali całą masę bezpłatnych atrakcji dla wszystkich odwiedzających w tym dniu Zatokę Sportu i przemienili ją w Zatokę Marzeń po brzegi wypełnioną atrakcjami dla dzieci i całych rodzin. Po pokonaniu dystansu i po wyjściu z wody na wszystkich czekały okolicznościowe medale, oraz pamiątkowe zdjęcie. Małego zaszczytu dostąpił jeden z naszych uczniów - Tymek Jabłoński, który okazał się 500 uczestnikiem próby. Po kilku dniach okazało się, że w ciągu 24 godzin do basenu wskoczyło i pokonało wymaganą odległość 1740 osób. Teraz śmiało już można powiedzieć swoim kolegom, znajomym, dzieciom, a w przyszłości i wnukom, że jest się Rekordzistą Guinnessa uczęszczającym do Szkoły Podstawowej w Uniejowie.