Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

NAJSZYBSZY ZAWODNIK W POLSCE W 2018r. W KATEGORII U -16

TO UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W UNIEJOWIE.

Statystyki opublikowane na stronie Polskiego Związku Lekkoatletyki za 2018 rok nie kłamią. Biorąc pod uwagę sezon halowy i letni na najbardziej prestiżowych miejscach, czyli PIERWSZYCH w POLSCE w biegu na 60 m i 300 m w hali oraz na 100 m na stadionie figuruje nazwisko
MATEUSZA NAPIERAJA - ucznia III klasy gimnazjalnej wchodzącej w skład Szkoły Podstawowej w Uniejowie.

Niespełna rok temu zaczynał swoją przygodę z treningiem specjalistycznym lekkoatletycznym w Aleksandrowie Łódzkim Mateusz Napieraj.
Nie przypuszczał, że zaprowadzi go ta przygoda na szczyty Województwa Łódzkiego i Polski. Znalazł się tam dzięki uporowi, determinacji własnej
i poświęceniu rodziców. Bo nie jest łatwo codziennie dojechać na trening do Aleksandrowa i po powrocie zasiąść jeszcze do lekcji. Niestety Mateusz znalazł się na zakręcie ledwo, co zaczętej kariery sportowej- nabawił się kontuzji podczas jednego z treningów i konieczny okazał się zabieg chirurgiczny. Stracił przez to praktycznie cały sezon letni i zimowy. Wystartował tylko w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego na początku sezonu zdobywając na nich trzy medale: dwa złote medale i jeden srebrny. I to był jedyny start w tym okresie. Jego wynik z tych zawodów na 100 m przetrwał jednak, jako najlepszy wynik w Polsce przez cały sezon startów. A wszystko układało się tak pięknie. Po wspaniałym sezonie zimowym i po ustanowieniu nieoficjalnego Rekordu Polski w biegu na 300m, początek sezonu letniego pokazał dalszą progresję wyników. Wydawało się, że nigdy się ona nie skończy. Źle ustawiona stopa podczas biegu po łuku zatrzymała, mamy nadzieję na moment dalszy rozwój talentu. Kilka miesięcy przerwy w treningach na pewno zachwiało normalny cykl rozwojowy Mateusza. Znając jednak jego charakter i determinację trzeba wierzyć, że jeszcze nie raz usłyszymy w przyszłości o jego sukcesach.