Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

JAK UCZYĆ SIĘ------- TO OD NAJLEPSZYCH

Warsztaty z Mistrzynią Otylią Jędrzejcza.

Otylia Jędrzejczak – Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w pływaniu, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Trzykrotna rekordzistka Świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana Najlepszym Sportowcem Polski po zakończeniu kariery postanowiła aktywnie włączyć się w popularyzację pływania w Polsce.

Poprzez swoją Fundację organizuje cykl jednodniowych warsztatów OTYLIA SWIM TOUR na pływalniach w całym kraju. Warsztaty skierowane są do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów pływania, rodziców oraz przede wszystkim do młodych pływaków. Gwiazdą dnia jest oczywiście Otylia Jędrzejczak. W całym przedsięwzięciu pomaga jej cały sztab wykładowców i trenerów prowadzących zajęcia. W sumie to kilkanaście osób z najwyższej półki w Polsce.
    Największy tegoroczny OTYLIA SWIM TOUR odbył się w Łodzi, w którym uczestniczyło ponad trzystu młodych adeptów pływania, w tym dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Uniejowie: Eliza Marosik i Ana Marciniak. Niestety ze względów organizacyjnych w warsztatach mogły uczestniczyć tylko dwie osoby
z naszej szkoły szkoda. Wiedzę swoją poszerzali też instruktorzy pływania Karolina Marosik i Szymon Bugajak, którzy, na co dzień prowadzą zajęcia
z pływania dla dzieci na uniejowskich basenach.
   Cały dzień był bardzo intensywny i podzielony został na kilka bloków i zajęć tematycznych. Były, więc zajęcia ogólnorozwojowe, zdrowego stylu życia, spotkania z dietetykiem, psychologiem sportowym no i oczywiście najważniejsze zajęcia w wodzie.
Na nowoczesnej pływalni w Zatoce Sportu w Łodzi przygotowano 25 torów do pływania, na których młodzi pływacy w wieku 9-14 lat doskonalili technikę pływania po okiem najlepszej w historii polskiej pływaczki i jej sztabu szkoleniowego. Dzieci uczestniczące w OTYLIA SWIM TOUR były zachwycone,
że mogły uczestniczyć w warsztatach z mistrzynią. Mogły się przekonać, że pływanie jest jednym z najpiękniejszych sportów, że równomiernie wzmacnia nasz organizm, co doskonale wpływa na ogólny rozwój.
   Pani Otylia okazała się być przesympatyczną osobą, chętnie dzieliła się swoimi wskazówkami odnośnie treningu pływackiego, pozowała do zdjęć
i rozdawała autografy, z czego skorzystały też nasze dziewczęta. W rozmowie z opiekunami nie omieszkała wspomnieć, że jeżeli jej czas pozwoli, i otrzyma zaproszenie to może odwiedzi Uniejów i zawita na Kompleks Basenów TERMY Uniejów, by poprowadzić zajęcia z młodymi adeptami pływania z naszej miejscowości, których dzięki prowadzonym zajęciom jest z roku na rok coraz więcej.