Udział w WOŚP SU

"Wiatr w żagle" - pod takim hasłem w niedzielę 12 stycznia 2020r. odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie do tej akcji charytatywnej przyłączyli się uczniowie z naszej szkoły, którzy jako wolontariusze kwestowali na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Cieszy nas, że uczniowie, począwszy od klas piątych, bez namysłu zgłosili chęć udziału w finale akcji. Na ulicach miasta spotkać można było w tym dniu  już od godziny 7.30  łącznie 24 młodych ludzi z identyfikatorami na szyi i charakterystyczną puszką w dłoniach. Z uśmiechem na ustach i orkiestrą w sercu zachęcali nie tylko uniejowian do wsparcia głównego celu tegorocznej Orkiestry, a swoje podziękowania wyrażali, wręczając darczyńcom słynne już czerwone serduszka. Warto zaznaczyć, iż naszych wolontariuszy spotkało wiele serdeczności i wyrozumiałości ze strony ofiarodawców, nie pomijając oczywiście ich hojności.

Dziękujemy wszystkim kwestującym za poświęcenie swojego czasu dla tak szczytnego celu, a darczyńcom za okazane serca. Już dzisiaj wiemy, że dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i wielkoduszności obdarowujących w Uniejowie zebrano kwotę w wysokości 29 947,40 złotych!

„Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej”

Ewelina Kołata, Anna Bugajak, Katarzyna Pruchlat, Joanna Wójcik