Akcja UNICEF - Prezent bez pudła

Kolejnym działaniem podjętym przez naszą placówkę ramach prac Członków Klubu Szkół UNICEF było wzięcie udziału w akcji Prezent bez Pudła. Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne takie jak mleko terapeutyczne, szczepionki, apteczki pierwszej pomocy itp., dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym z rejonów dotkniętych wojną w Syrii i Jemenie oraz rodzinom w Nigrze dotkniętym klęską głodu.

Na początku akcji wychowawcy przeprowadzili w każdej klasie rozmowy na temat pomocy humanitarnej, zapoznając w ten sposób uczniów z problemami, na jakie napotykają rodziny w krajach potrzebujących pomocy. Przez trzy tygodnie uczniowie każdej klasy oraz nauczyciele dobrowolnie zbierali fundusze na Prezenty bez Pudła. Po zliczeniu wszystkich środków okazało się, że udało się zebrać aż 2420,20zł. Za te pieniądze Samorząd Uczniowski zakupił następujące prezenty: 12 puszek mleka terapeutycznego (172,20zł), 30 sztuk pasty terapeutycznej (40,90zł), apteczkę pierwszej pomocy (117,10zł), szczepionki przeciw odrze (30 dawek – 46,40zł), szczepionki przeciw błonicy, krztuścowi i tężcowi (DTP) – 50 szczepionek – 46,00zł), szczepionki przeciw polio (60 dawek – 39,40zł), szczepionki przeciw tężcowi – 100 dawek 51,60zł), tabletki uzdatniające wodę – 5000szt. – 87,60zł, piłkę nożną (32,80zł), 2 piłki do koszykówki (27,40zł), 10 skakanek (17,80zł), 20 zeszytów szkolnych (30,70zł), 500 ołówków i na koniec przysłowiowa wisienka na torcie: ręczna pompa wodna o wartości 1654,30zł, pracująca do głębokości 45m, która jest źródłem czystej wody tak bardzo potrzebnej całym społecznościom dotkniętym klęskami suszy i głodu.

Po wpłaceniu pieniędzy szkoła otrzymała certyfikaty zaświadczające o udzielonej pomocy, jak również podziękowania. Uważamy, że udział w tego typu akcjach jest bardzo potrzebny, ponieważ nie tylko aktywnie promuje idee pomocy humanitarnej, ale także uwrażliwia dzieci i młodzież na krzywdę i ludzkie nieszczęście oraz uczy pomocy i wsparcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję organizowaną pod patronatem UNICEFu.

Opiekunowie Samorządu