Na niebiesko online

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy pochodzenia, przysługują takie sama prawa-prawa dziecka.
W dniu 20 listopada, tj. w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka podczas godzin wychowawczych uczniowie naszej szkoły prowadzili dyskusje na temat najważniejszego dokumentu dotyczącego praw dziecka - Konwencji Praw Dziecka, a następnie wzięli udział w ankiecie opracowanej przez SU, która sprawdziła ich wiedzę w odniesieniu do postanowień zapisanych w Konwencji.

Wyniki ankiety wykazały, iż uczniom naszej szkoły bardzo dobrze znany jest ten uniwersalny instrument chroniący ich prawa. Ankietowani potrafią m.in. podać datę podpisania Konwencji, mają świadomość przysługujących im praworaz zdają sobie sprawę z tego, iż za wychowanie i właściwy rozwój dziecka odpowiedzialni są oboje rodzice, a państwo stoi na straży przestrzegania praw i wolności zagwarantowanych w Konwencji Praw Dziecka.
     Jako że strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie jest organizacja UNICEF, a szkoła nasza jest członkiem Klubu Szkół UNICEFpostanowiliśmy, już drugi rok z rzędu, podkreślić naszą solidarność z dziećmi innych krajów poprzez ubranie się na lekcje online na niebiesko. Dodatkowo na ekranach komputerów pojawiły się niebieskie awatary uczniów, które zakomunikowały poparcie dla respektowania praw najmłodszych.
                                                              Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Ewelina Kołata, Joanna Wójcik, Anna Bugajak, Katarzyna Pruchlat.