Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Próbna ewakuacja szkoły

15 października br. na terenie naszej szkoły odbyła się próbna ewakuacja. Po trzech dzwonkach uczniowie wraz z nauczycielami i obsługą szkoły, zachowując środki bezpieczeństwa i znając doskonale drogi ewakuacyjne, sprawnie opuścili budynek szkoły.

Wszyscy zebrali się w wyznaczonej bezpiecznej strefie, gdzie opiekunowie grup zdali wicedyrektorowi Januszowi Stawickiemu raport o ilości uczniów znajdujących się pod ich opieką. Całą akcję nadzorował i prowadził dyrektor Piotr Kozłowski. Po odwołaniu alarmu uczniowie wrócili na lekcje.
   Trzeba podkreślić, że takie alarmy próbne są bardzo ważne, przygotowują nas wszystkich do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
                                                                                                                            Elżbieta Bartnik